Za život nás potká celá řada zásadních životních milníků, některé jsou nahodilé, jiné naopak měsíce plánované. Jedno mají ale společné – nejsou zadarmo. Jen málokdo má schované statisíce pod matrací a tak přichází na řadu jedno z rozhodnutí, které na několik desítek let ovlivní náš budoucí život. Je to úvěr. Je jedno, zda se rozhodneme pro hypotéku nebo zvolíme některý ze spotřebitelských úvěrů. Zkrátka uzavřeme závazek, který do jisté míry bude několik let ukrajovat z našeho rodinného rozpočtu. Jak už bylo řečeno, jedná se o závazek, který bude nějakou dobu naší součástí, je tedy zapotřebí tento životní krok neuspěchat a náležitě promyslet.

puzzle dům

Pokud se rozhodneme pro vlastní bydlení, nejlevnější hypotékou https://www.fahd.cz/ pro nás bude ta na bydlení. Má celou řadu výhod, jako je nízká úroková sazba, dlouhá doba splácení nebo dlouhá doba fixace. Je však potřeba poznamenat, že se jedná o účelový úvěr. V takovém případě musí dlužník veškeré výdaje spojené s čerpáním úvěru dokládat pomocí dokumentů, faktur, účtenek atd. Roční úroková sazba u těchto druhů hypoték je však více než výhodná, aktuálně se pohybuje kolem 1,5%.

čtení smlouvy

Druhou možností jak financovat větší rodinné výdaje je americká hypotéka. Řada lidí vsází právě na ní, neboť je pro dlužníka o poznání benevolentnější. Tato benevolentnost je ale do jisté míry vykoupena vyšší úrokovou sazbou. Ta se aktuálně pohybuje kolem 4-5%. U tohoto druhu hypotéky však není potřeba dokládat, na co byly peníze použity. Úvěr je neúčelový, přesto však tento druh hypotéky nabízí až příliš nízkou úrokovou sazbu. Jak je to možné? Je to díky zástavbě nemovitosti, díky které je riziko pro banku nižší a může tak poskytnou nižší úrok, než je tomu v případě spotřebitelského úvěru. Maximální možná výše půjčené částky se pohybuje kolem 70% zástavní ceny nemovitosti.