Pokud máte děti, víte, že milují pohyb a brzy jim přestane stačit plocha vašeho bytu a budou potřebovat co nejvíce pohybu na čerstvém vzduchu. Nemusí to být nijak dlouhé procházky, ale potřebujete místo, kde se dítě zabaví a tím jsou dětská hřiště. Dětské hřiště je prostor, kde by dítě mělo být v bezpečí, co se týká okolního prostředí. Může to být v parku, ale i v blízkosti rušné cesty, ale od té určitě bude chránit dětské hřiště bezpečný plot s dvířky, která si děti samy neotevřou.

Herní prvky na dětském hřišti jsou odstupňované podle věku a tím pádem i podle dovedností dětí. Je na rodičích, aby uhlídali, v jaké části se jejich dítě pohybuje a aby jim zabránili pohybu na herních prvcích, na které ještě jejich síly nestačí, ale zároveň by měli dohlídnout, aby se zbytečně nezastavili na prvcích pro nejmenší děti, když v pohodě zvládnou náročnější prolézačky a další prvky. Herní dětské hřiště má za úkol nejen děti zabavit, ale zároveň má děti stimulovat ke snaze dosáhnout výš, být obratnější a vyvíjet se.

dětské hřiště

Prvky na dětské hřiště jsou většinou na velmi podobném principu na každém dětském hřišti. Pískoviště pro nejmenší, domečky s okénky, jednodušší i složitější prolézačky s žebříky, lany a nesmí chybět skluzavky. Také houpačky různého provedení pro různé věkové skupiny jsou běžným prvkem.

dětské hřiště

Ve vašem městě určitě bude vícero dětských hřišť a bude záležet na vás, ale i na vašem dítěti, zdali si nějaké oblíbíte více. Možná to bude nějaké, kde bude nějaký hrací prvek odlišný. U nás máme jedno hřiště, na kterém je UFO. Je to z plechu vyrobený létající talíř, do kterého vede středem žebřík a dolů se dostanete šikovně ukrytou skluzavkou. No není to příjemná změna? Pro mnoho dětí ano, a tak není divu že tohle hřiště se těší velké oblibě.

Dopřejte dětem hodně pohybu, budou spokojené a vy tím pádem také.