Když si člověk zařizuje svůj domov, měl by to vždy dělat s ohledem na to, v jakém interiéru se bude on sám dobře cítit. Samozřejmě není od věci inspirovat se jinde, třeba si prostudovat, jaké jsou současné trendy na internetu, prolistovat si nějaké zajímavé časopisy o bydlení anebo realizovat věci, které se nám líbily u našich přátel. Ovšem náš interiér by měl vždy v prvním případě odpovídat našim vlastním nárokům a tomu, co máme rádi a v jakém prostředí se budeme dobře cítit. A samozřejmě existuje několik jednoduchých osvědčených pravidel, které nám v tomto směr mohou pomoci.
obraz nad komodou
Vždy se vyplatí vsadit na jednoduchost. Čím méně věcí doma budete mít, tím to u vás bude působit příjemněji, a díky tomu se i vy sami doma budete lépe cítit. Nezahlcené, vzdušné interiéry jsou mnohem útulnější než ty přeplněné různými věcmi, ve kterých se cítíme stísněně. Navíc, takový jednoduchý interiér, který nezahltíte nábytkem, ani dekoracemi vás zároveň přijde na mnohem méně peněz.
Za druhé, naplňte svůj byt přírodními materiály. Můžete tomu věřit anebo ne, ale pravda je taková, že v domově zařízeném přírodními materiály se vám bude lépe dýchat i žít ve srovnání s interiérem, kde dáte přednost možná levnějším, ale umělým materiálům. Celé je to hlavně o tom, že umělé materiály jako jsou dřevotříska, PVC anebo různé umělé hmoty budou do ovzduší ve vašem bytě vypouštět různé škodlivé látky, které mohou v důsledku poškodit vaše zdraví.
oheň v krbu
Ať už jsou to výpary z lepidel obsažených v dřevotřísce, benzoapyren z umělých hmot anebo jiné škodliviny. V malých dávkách se tyto látky uvádějí jako zdraví bezpečné, ovšem pokud podobných věcí budete mít doma mnoho, pak je otázka, co je to vlastně ta malá neškodná dávka, kterou budete dýchat den co den?
A samozřejmě byste neměli zapomenout ani na pokojové rostliny. Již samotná přítomnost zeleně uklidňuje lidskou mysl, vnáší do domova pohodu, a navíc zelené rostliny čistí a zvlhčují vzduch.