Kraj, do kterého se rozhodnete se svými přáteli vyrazit na cyklo dovolenou je natolik rozmanitý, že podobný byste jenom těžce hledali. V Rakousku vás přivítá Korutánská riviéra, kterou protéká řeka Dráva, podél které vede většina cyklostezek. Na níž navazuje ve Slovinsku podhůří Julských Alp. Kde v oblasti Kranjske Gory je možné po zrušené železnici dojet na kolech až do romantické krajiny severovýchodní Itálie. V oblasti Tarvisia. A protože v dané lokalitě panuje během letních měsíců středomořské klíma, střídající se s podhorským charakterem  počasí, je vhodné vybrat termín, ve kterém si užijete dostatečné množství slunečných dnů. Ale na konci prázdnin už nebývá tak horko. A Julské Alpy vytvoří optimální podmínky pro jízdu na kolech. Cyklotrasy je možné naplánovat tak, abyste se docela vyhnuli silniční dopravě. A využili ke svým výletům hustou síť cyklostezek, kterými je tato přívětivá krajina protkána.

Cyklostezka

Trojmezí je nejen krajinou kouzelnou, ale rovněž se tu při výletech návštěvníci mohou setkat se zajímavými místy s bohatou historií. V Korutanech stojí za zastavení Villach, sedmé největší město Rakouska. Leží na řece Drávě a je důležitým dopravním uzlem celé oblasti. ee to město lázeňské a proto je vyhledávané nejen turisty. Ale hlavně milovníky vodních procedur, zábalů či masáží. Ve Slovinsku se po Dravské cyklostezce, která vede údolím Sávy, stojí za zastavení a prohlídku určitě Kranjska Gora, která tvoří bránu do Triglavského národního parku. V centru městečka zdobí historický skvost – kostel zasvěcený Panně Marii.

Cyklostezky Trojmezí

Po ochutnání místních specialit, kterými je toto místo vyhlášené, si rozhodně nenechejte ujít vysokohorské sedlo Vršič. Ze kterého jsou nádherné výhledy do celého kraje. A za zastavení stojí i zajímavé umělé jezero Jasna. Italské Tarvisio je místo, které mají v zimních měsících rádi lyžaři. Krajině dominuje majestátní masív Dobratsche  s královskou výškou 2166 metrů.  A vede přes něho snad jedna z nejdelších cyklostezek. Po které se mohou zdatní cyklisté dopravit až k moři. Počátek září je ideálním časem ke strávení cyklo dovolené v tomto úchvatném kraji.