V rámci dnešní doby řeší toto téma jistě každý z nás, jelikož se snažíme o to, aby nám koupené výrobky vydrželi, co nejdéle to jde. Žijeme totiž v době, kterou lze nazvat spotřební, jelikož většina elektroniky odchází chvilku po uplynutí záruční lhůty. A jak je to tedy s našimi milovanými mobilními přístroji? Každý z odborníků nám však říká rozdílné informace ohledně nabíjení telefonů vyskytujících se na současném trhu. Takže, kdo se pak má v tom všem, co je pro telefony škodlivé či dobré vyznat, když každý říká něco úplně jiného?
dvou pinový konektor

V první řadě je důležité si uvědomit, že žijeme již v moderní době, a tak se stejně jako lidstvo samo vyvíjí i veškerá elektronika. Stále se dobré mění za ještě lepší, nové za ještě novější. Znamená to tedy, že už je dávno upuštěno od modelů podobných starým dobrým Nokiím, a pro potřeby současné populace jsou vyráběny mobily až skoro přímo na míru.
nabíjení baterie

Známé fámy o nabíjení

 


1.       Zákaz nabíjení telefonu přes noc


Tento bod je úplný a absolutní nesmysl přežívající v dnešním světě z dob minulých. Ono se sice říká, že při nabíjení přes noc dochází k přehřátí vašeho přístroje, ale není to pravda. Pokud se mobil nabíjí, tak se sice zahřívá, ale v žádném případě nedochází k odcházení baterie, či k jejímu přetěžování. Naopak sám telefon se z procesu nabíjení odpojí, jakmile zjistí, že baterie je plně nabita, tedy že má 100%.


2.       Nechat telefon dojít k úplnému vybití


Tímto faktem se v žádném případě neřiďte. Pro žádný přístroj fungující v moderní době není vhodné, aby byl vystavován absolutnímu vybíjen, jelikož to prostě není vhodné pro jeho optimální fungování, a také pro udržení delší životnosti. Zejména u telefonu je vhodné, dát ho na nabíječku či power banku, jakmile vám na displeji vyskočí upozornění, že zbývá 15% baterie.


3.       Mobil musí být vždy nabitý najednou


Není nutné dobít celou baterku ihned a najednou. Je klidně možné, abyste svůj telefon dobíjeli jen po částech. Ničemu to vůbec nevadí, ani samotnému telefonu ne.


4.       Nepoužívat mobil při nabíjení


Myslím si, že toto musel vymyslet někdo, kdo asi moc nepřemýšlel. Každý z nás přeci jen používá telefon, i když ho má na nabíječce, tedy pokud zrovna nespí. Nebojte se ho používat a nevypínejte aplikace běžící na pozadí, jelikož jejich spuštění by mohlo být náročnější.