Cvičení z doma v obývacím pokoji je stále oblíbenější. Řada lidí se rozhodla přestat utrácet peníze v posilovnách a jiných velkých sportovištích a rozhodli se, že budou cvičit doma, sami před televizí. V zásadě není divu, neboť posilovny jsou drahé a ten kdo cvičí sám doma, může ušetřit i několik tisíc korun za měsíc. Otázkou však zůstává, kde začít? Jaké náčiní potřebujete a co vám nesmí chybět? Pokud vám z těch věch věcí jde hlava kolem, nebojte, poradíme vám!

cvičící žena

První věcí, kterou byste si určitě měli koupit hned mezi prvními, je podložka na cvičení. Podložky na cvičení levně seženete především v internetových obchodech. Pokud po internetu důkladně zabrouzdáte, můžete najít i podložky již za několik desítek korun. Nicméně cena se odvíjí od kvality. Pokud tedy chce mít podložku z kvalitního protiskluzového materiálu a navíc chcete, aby se vám hned po pár cvičeních neprotrhla, vyplatí se do ní určitě investovat. Pokud navíc cvičíte například jógu a rádi cvičíte v přírodě, určitě si k podložce samotné, kupte i obal. Podložka se vám bude lépe přemisťovat a bude chráněna před nechtěným znečištěním.

podložka na cvičení

Nicméně podložkou to nekončí. Ke cvičení z domova potřebujete i kvalitní oblečení. V zásadě je lepší, pokud si koupíte ve specializovaných obchodech tričko, legíny i boty, které jsou přímo k tomuto účelu určené. Tyto kusy oblečení jsou vyráběny speciálně tak, aby dobře odváděly pot a při cvičení nezavazeli. Pokud ale se cvičením teprve začínáte a nejste si úplně jistí, jestli vás bude bavit, určitě si vystačíte i s obyčejným tričkem, které už máte doma.

Pozor si však dejte na boty. Pokud si nekoupíte nějaké speciální, může se vám stát, že nebudou mít protiskluzovou podrážku. V takovém případě je riziko uklouznutí a následného úrazu mnohonásobně vyšší, nicméně ještě horší nápad je cvičit pouze v ponožkách.