Dnes se společně zaměříme na dresscode, který panuje na akademickém území v našem malém státečku. Není potřeba zmiňovat, že na přednášky a semináře se můžete oblékat podle sebe, jelikož ani sami profesoři, vyučující a cvičící nenosí neustále jen obleky, šaty nebo kostýmky.

slečna na promocích

Vy samy tedy můžete nosit cokoliv, avšak to neplatí v období, kdy probíhají zápočty a zkoušky. Dalo by se však říci, že co se týče zápočtů, je to mírnější náročnost na jakousi eleganci, a to zejména oproti těm důležitějším zkouškám. I přesto byste však měli vždy ve zkouškovém období zachovat určitou noblesu a zodpovědný přístup, přičemž ta zodpovědnost platí i pro přípravu na povídání si s profesory.

Pojďme se však zaměřit na to podstatné období, a podívat se, jak by se měli studenti a studentky právě při těchto příležitostech oblékat. V případě něžného pohlaví, zjistíme, že je vždy dobré, aby byli slečny oblečeny v šatech, a aby na botách měly něco jiného než tenisky, které obvykle nosí.

Druhou možnou volbou pro dámy je varianta sáčka, košile a kalhot či nějakého kostýmku. Vždy však dbejte na to, abyste byli sladěné, a nebyly až moc výstředně oblečené, jelikož to nikdy na nikoho neudělá dobrý dojem, který kolikrát bývá hodně potřebný pro dosažení úspěchu.

V případě chlapců je vždy vhodný oblek, jelikož tím působíte mnohem lépe, než kdybyste přišli v roztrhaných džínách, ušmajdaných teniskách a mikině. Avšak na druhou stranu není nutné, abyste pod kvádrem měli i vestičku. Jde zejména o to, abyste vy sami byli oblečeni tak, aby vám to vyhovovalo. Ne vždy jdou zkoušky úplně lehce, a tak musíte počítat s tím, že než se na vás dostane řada, může uplynout celkem dlouhá doba.
přednášející profesor

Závěrem bych vás ještě ráda upozornila, abyste jednak nenosili žádné vyzývavé oblečení, jak již bylo řečeno, jelikož to by vám prostě mohlo být spíše ke škodě, než k užitku. A pokud vás nějaké ty zkoušky teprve čekají, tak vám všem držím palce, věřte, že to určitě s přehledem zvládnete!

A na úplný závěr (teď už opravdu), bych se s vámi ráda podělila o jednu radu – podle psychologů modrá barva uklidňuje, tak si něco v jejím odstínu vezměte na sebe, až půjdete na zkoušku, a třeba díky tomu dosáhnete lepšího výsledku.