Tradiční stolní hry slouží u dětí k rozvíjení sociálních dovedností a my dospělí s nimi můžeme společnou hrou zábavně a kvalitně trávit volný čas. Samozřejmě druh i obtížnost her se liší podle věkových skupin hráčů a v každém věku mají pro dítě odlišný význam.stolní hra
Předškoláci se učí dodržovat pravidla, soustředit se, přemýšlet a také se vyrovnat s tím, že někdy přijde prohra. U menších dětí je na rodičích, aby herní situaci nenápadně postrčili k častější výhře dítěte. Je možné také upravit a zjednodušit pravidla, aby hra nebyla příliš zdlouhavá a dítě udrželo déle pozornost.
Stálicí jsou hry typu Člověče nezlob se, kde se místo kostky s čísly používá kostka s obrázky či barvami. Nezklame ani oblíbené pexeso, kde pro malé děti zpočátku upravíte počet hracích kartiček. Dobře zabaví i obrázkové domino, zrovna tak jednoduché karetní hry jako Černý Petr nebo Kvarteto. Děti se učí rozpoznávání barev, trénují postřeh, trpělivost i logické myšlení.
Výše uvedené i jiné herní zábavy jsou k dostání v různých designech, s rozličnými motivy pohádkových postaviček, postav z dětských seriálů, zvířátek apod. Je vhodné koupit hru s oblíbeným motivem, protože tím výrazně vzroste chuť dítěte k jejímu hraní.domino
Každé dítě má svého favorita. Spousta dětí si oblíbila malou modrou lokomotivu Mašinku Tomáš s číslem 1, která v knižních i filmových příbězích prožívá spoustu dobrodružství se svými kamarády. Oblíbené Mašinka Tomáš hry můžete zakoupit na stejnojmenném e-shopu masinka-tomas.cz. Ať už se jedná o Černého Petra a další karetní hry, domino, perfektní hru Hadi a žebříky či další deskové hry – všechny s motivem Mašinky Tomáše a jeho kamarádů, které děti dobře znají. Pokud i vašim dětem tato postavička učarovala, na e-shopu naleznete bohatý výběr potřeb pro děti, hračky, polštářky, osušky, povlečení, batohy i oblečení … prostě cokoli s tímto veselým motivem.