Že je pončo módou sedmdesátek? To není tak úplně pravda. Je faktem, že módní etapy se dříve nebo později opět vrací a opakují. Ať už se jedná o zvony, úzké kalhoty, plisované sukně či ponča, která v současné době opět zažívají velký boom.
Pončo je příjemná část oblečení, která stylově doplní každý outfit a ještě jeho majitelku zahřeje. K tomuto kousku bych volila spíše jednoduchý styl, například jednobarevné kalhoty i tričko, aby tento dominantní kousek ještě více vynikl. Předtím než v tomto svršku vyrazíte ven, zvažte, co budete dělat, jelikož se nejedná o zrovna praktickou věc. V ponču je ideální vyrazit někam na kávu s kamarádkou, do kina s přítelem či do práce. Pokud plánujete aktivitu, ve které budete potřebovat větší svobodu pohybu, jako například procházku s kočárkem, pončo radši nechte doma a zvolte pohodlnější outfit.
žena s pončem
Dle mého názoru je tento oděv prudce elegantní a zajistí, že Vás jen tak někdo nepřehlédne. Pončo sluší každé ženě s každým typem postavy. Jen pokud jste menšího vzrůstu, dejte pozor, zda vás příliš velká velikost ještě více opticky nezkracuje. Tento kousek se velmi často prodává v univerzální velikosti, což se mi nezdá příliš šťastné. Zkontrolujte tedy, zda Vám opravdu sedí a nepořizujte si jej za každou cenu. V jiném obchodě můžete narazit na daleko lepší a lépe střižené pončo, takže žádné ukvapené závěry!
dívka v lese
Jak nosit pončo?
Jak jsem již zmínila je lepší nechat tento kousek vyniknout na jednobarevném outfitu, rozhodně zde platí, že méně je více. Velmi se k němu hodí boty na podpatku či kozačky v kombinaci s úzkými kalhotami nebo sukní. Opravdu velice zdařile vypadá, pokud tento svršek převážete páskem. Módním hitem je také vrstvení, takže se nebojte využít při něm i pončo – přehoďte jej například přes džínovou nebo koženou bundu.
Pokud ještě nemáte tento multifunkční oděv v šatníku, je na čase si jej pořídit!

3.2/5 - (4 votes)