Asi v první řadě by bylo dobré zmínit to, že se nevyplatí si vzít do hlavy nějaké hloupé poznámky k naší postavě a na tomto základě začít redukovat svoji hmotnost. Dělat jenom něco pro to, že by to chtěl někdo jiný, se v tomto případě moc nevyplácí. Rozhodnutí musí začít u nás a také se podle toho musíme začít chovat. Ne bláznivě, ale uváženě. Snad každý ví, že bude hodně problémů ukryto ve stravě a vůbec způsobu konzumace. Mnohdy se velmi špatně domníváme, že když budeme jíst málo nebo skoro vůbec, tak nějakým způsobem zredukujeme rychle svoji hmotnost. Opak je pravdou. Pravidelná strava, možná i větší porce, správný pitný režim a upřímně trochu pohybu do toho všeho, se rozhodně vyplatí zapojit. Rychlé hubnutí se může dostavit za velmi krátkou dobu. Každý kilogram dole nám způsobuje neskutečnou radost a touhu jít dál a nevzdávat se.
sportování u řeky

Malý průvodce za šťastným cílem

· Stanovme si cíl – není na škodu si říct, kam až bychom chtěli zredukovat svoji hmotnost, ale daleko vyšší cíl bude to, když uvidíme, jak se proměňujeme v našich schopnostech. Jak moc zvládneme některé věci, které jsme dříve nedokázali. To neplatí jen pro ženy, s váhou mají v dnešní době problém úplně všichni, včetně dětí. Postupně si přidávat zátěž v podobě delších vycházek, běhu, chůze nebo jízdy na kole a podobně, všechno se počítá.
· Doma je to nejlepší – začít cvičit skutečně můžeme v soukromí a nemusíme zpočátku vyhledávat fitness centra, kde bychom se mohli cítit trapně a s utkvělou představou, že nás pořád někdo zkoumá. Navíc existují i příjemné aplikace, vyhotovené na každý den s jinými cviky.
· Potraviny – pokud nemáme žádné omezení ve stravě, tak není skutečně dobrá volba začít některé druhy potravin vyřazovat a vyhýbat se jim. Snad výjimkou bude rafinovaný cukr, ten skutečně tělo nepotřebuje. V podstatě se připravíme na to, že musíme pouze upravit jídelníček tak, aby měl vyvážené bílkoviny, sacharidy, tuky a vlákninu. V počtu nám mohou pomoci kalorické tabulky, pokud si nebudeme vědět rady.
bílé tablety
· Zábava – všechno si můžeme uzpůsobit tak, že v tom nalezneme i zábavu, že nás to bude skutečně bavit a ne omezovat. Navíc se třeba někdy zapomenout i na sportovní aktivity a vyrazit za kulturou a potěšit se zase z jiného soudku. Navíc nám určitě udělá radost, že si oblékneme takový oblek, do kterého jsme se ještě nedávno nevešli.
· Společník, kamarád nebo přítel – to vše se hodí a nemusí to být zrovna člověk. I pejsek si rád s vámi zasportuje a navíc ve dvou se to lépe táhne a to platí i ve cvičení.