Každý rybář vám potvrdí, že jsou dnes ryby nějak vychytralejší, nežli tomu bylo kdysi. Dříve stačil kousek bambusu, vlasec, žížala ze záhonu a už se nesla domů večeře. Dnes by se nám ryby asi vysmály. A jestli ne ryby, pak přítomní kolegové rybáři. Vývoj jde prostě nezastavitelně kupředu ve všech oblastech lidského konání. Rybolov nevyjímaje. Pro úspěšnou akci by měl rybářský prut splňovat několik důležitých kritérií. Musí se dobře ohýbat.

chycený sumec

· Mnoho z nás má jednu nemilou zkušenost.
– V levném obchodě koupíte prut, který je na první pohled opravdu dokonalý.
– S nadšením ho jdete vyzkoušet a máte štěstí.
– Ryba zabrala.
– Zásek – a v ruce máte dvaceticentimetrovou rukojeť od nového prutu.

Pokud se vám podaří vytáhnout ten zbytek, zjistíte, že to způsobila patnácticentimetrová plotice. A je po radosti. Prut tedy musí být dostatečně pružný a zároveň pevný. Další vlastností, kterou rybář vyžaduje, je příjemná rukojeť. Přeci jen ji bude držet v ruce i několik hodin. Dobrou akci zaručí i velký počet oček.

obrovský žralok

S Godzillou neodejde rybář s prázdnou

Pokud se rozhodnete věnovat toto rybářské náčiní někomu jako dárek, rozhodně se nezapomeňte poradit s některým odborníkem. Rybařina je totiž tak trochu věda. Na každou rybu to chce nejen jinou taktiku, ale také jiné vybavení. Slýcháte často, že by právě ten váš rybář rád ulovil nějaký kapitální úlovek, jakým je například SUMEC? Dokonce už má zjištěno, kde se vyskytuje.

· Pro tento případ je tím nejlepším nástrojem prut dlouhý přes tři metry.
· Má přiléhavý název – Godzilla.
· Třeba se právě na tento nástroj podaří chytit https://www.emimino.cz/diskuse/nemocna-s-mesicnim-miminkem-157753/ něco podobného.

trpělivý rybář

Je totiž nezničitelný a nezlomitelný.Až dojde k opravdovému souboji, dokáže se ohnout až do sto osmdesáti stupňů. Tak teď už to chce jen tu správnou návnadu a jde se na to. Prý sumci letos berou na pelety s příchutí mořských živočichů.