Jistě, jinak bude relaxovat pomocný zedník nebo kopáč a jinak člověk s lepším zaměstnáním. Ten jistě nebude odpočívat u lahve rumu podivného původu, nebo tuzemáku z tržnice. Takový muž si potrpí na kvalitu, a to na nejvyšší úrovni. Proto také počítá s tím, že to bude něco málo stát. A rád si takovou lahvinku zakoupí.

Bar

Jedině znalci ví, co je to absint. Nebudeme nyní řešit pravopis, absint se píše prostě všeobecně a každý ví oč jde. Také se můžete setkat s přidaným písmenem h na konci slova. My v článku použijeme tvar, který používá výrobce z Moravy, a to je Absinthe.

Tento mok původně určený snad pouze bohům vznikl již strašně dávno, ale u nás jste se s ním skoro nesetkali. Míním Československou socialistickou republiku. Tento nápoj se objevil těsně po revoluci a tehdy vstoupil v povědomí i široké veřejnosti. O jeho kvalitách v různých nálevnách podřadných podniků nebudeme raději diskutovat. Konzumentům stačilo, že to bylo zelené a mělo to grády. Zcela běžně jsem slýchával dobrodruhy, kteří tvrdili, že pili ten jediný pravý zelený absint. Ačkoli jsem abstinent, vím, že je toto tvrzení nesmysl. Když jste se těchto „hrdinů otázali, zda ví, co je to při pití tohoto alkoholu takzvaný louche, netušili to. Jen valili oči. Ale jinak jsem se nikdy se s nikým nepřel a pití jeho zaručeně pravého absintu mu nevyvracel.

Druhy alkoholu

Nuže, vynecháme řeči „silných mužů“ a podíváme se na skutečně kvalitní absinthe, takový, který se vyrábí u nás na Moravě. Přesněji v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty.

Zde jde již o skutečnou kvalitu té nejvyšší úrovně. O této chuti se snad nedá psát, tu prostě musíte vyzkoušet. Není třeba nikam jezdit, firma Lihovárek disponuje rychlou zásilkovou službu, a tudíž i prodejem přes internet. Na jejich webu si pak můžete zvolit který druh byste rádi okusili a také jej lze ihned objednat. Udělejte to a poznáte sami kde je ta pravá chuť.