Když se správně zaměříme naše ráno a uvědomíme si to, budeme uvolněnější a produktivnější a to nakonec zlepší naši kvalitu života. Nefunguje to pro všechny stejné. Sestavili jsme pár návrhů a nápadů, které vám pomohou najít vlastní ranní rutinu. Nejdůležitější část ranní rutiny: musí být motivující, proveditelná a užitečná.
protažení na balkoně

1. Spěte dobře

Úspěšná ranní rutina začíná dostatkem spánku. Dospělý potřebuje sedm až devět hodin spánku, aby byl produktivní. Vyzkoušejte, jak moc potřebujete, abyste mohli být připraveni na další den a jděte spát brzy. Nejlepší jsou pravidelná vstávání a usínání. Jinak se vaše tělo musí vždy měnit. To způsobuje stres a ovlivňuje klidný spánek.

2. Tlačítko snooze láká, ale zbytečně

Odvykněte si na funkci snooze vašeho digitálního budíku. Kdo ho někdy zmáčkne, tak zkušenost říká, že bude mačkat pořád. Často tedy vstanete o půl hodiny později, než plánujete a vlastně to nepřináší žádnou přidanou hodnotu. Namísto toho se po prvním zazvonění začnete protahovat. To sdělí vašemu tělu, aby se připravilo na pohyb.

3. Zůstaňte offline

Nechte svůj mobilní telefon, počítač, televizi a rádio na pokoji. Koneckonců, vaše ranní rutina bude jen o vás, protože věci jako Facebook, Instagram a spol. mají tendenci odvrátit pozornost. Navíc můžete nastavit čas, kdy budete kontrolovat e-maily, zprávy a zprávy. Před tím je telefonem tabu.
4. Než budete jíst,vyčistěte si zuby
Chraňte zuby před jídlem nebo pitím. Podle tradiční indické léčebné metody Ayurveda se tělo zbaví toxinů přes noc, které odstraňuje přes ústa. Když sáhnete po konvici s kávou hned poté, co vstanete, pomůžete těmto toxinům zpět do těla.
chléb s humusem

5. Pijte vodu

Počkejte chvíli poté, co si zuby vyčistíte po dobu půl hodiny a pak vypijte velkou sklenici vlažné vody, nejlépe s troškou citronové šťávy. Po šesti až osmi hodinách spánku se vaše tělo dehydratuje a potřebuje doplnit. Dobrá dávka vody zapne vaše tělo do pohotovosti.

6. Světlo vzbudí

Naše tělo může udělat hodně: například rozpoznat, kdy je den a noc, pokud tam nejsou záclony, žaluzie. Ve tmě se uvolňuje hormon spánku melatonin, což nás unavuje. Proto odtáhněte všechny záclony a žaluzie ihned, jak vstanete. Je-li ráno ještě tma, může pomoci umělé světlo.

7. Vytvořte pro vás příjemné prostředí

Pro mnoho lidí působí bezprostřední prostředí na jejich vnitřní život. Proto se ujistěte, že vaše prostředí pro spaní je čisté a cítíte se v něm pohodlně. To vás uklidňuje během ranní rutiny, a vyhnete se tak i myšlenkám na úklid.
8. Najděte klid
Snažte se strávit nejméně pět minut cvičení všímavosti, meditací, dělání jógy nebo jen sledování vašich myšlenek. Tak si urychlíte své povědomí o nadcházejícím dni.

9. Snídaně: nejdůležitější jídlo dne

Udělejte si čas na zdravou, vydatnou snídani. Její příprava je také součástí ranní rutiny. Může se jednat o lahodné müsli se sezónním ovocem nebo celozrnným chlebem se zdravou pomazánkou, čaj, džus nebo čerstvě mletou kávu.