Možná si umíte představit, co byste asi dělali, kdybyste měli víc peněz, než kolik byste jich byli schopni utratit. A možná o tom aspoň občas sníte. A to klidně i tehdy, když to rozhodně není váš případ. Když takový nadbytek peněz nemáte, neměli jste ho a s velkou pravděpodobností ho ani mít nebudete. Protože představa, že máme spousty peněz, je sladká. Daleko sladší než následné procitnutí ze snů o bohatství do reality, která může být i přesně opačná.

O nadbytku peněz tedy můžeme většinou jenom snít. Stejně jako kdekdo z nás touží i po docela obyčejném dostatku. Protože peněz nemíváme hromady a nejednou ani tolik, abychom si mohli koupit to, co si koupit potřebujeme. Někdy nám naše příjmy dokonce nestačí ani na to, abychom mohli financovat pouhé své holé živobytí.

stojící eura

Tak už to na světě chodí. Jenže je pochopitelné, že ocitne-li se někdo ve finanční tísni nebo dokonce krizi, nemůže jenom tak akceptovat, jak špatně to s ním vypadá. Musí se přece pokusit změnit na tom něco k lepšímu. Protože každý normální člověk chce slušně žít. A to znamená i potřebu někde sehnat postrádané peníze.

A jak mohou přijít k penězům lidé, kteří si jich čas od času nevydělají dost a nemají tedy kde brát? Nejednou je tu pro někoho takového logicky už jenom možnost vzít si půjčku. Tedy pokud se samozřejmě najde někdo, kdo by takovému člověku půjčil. Protože čím hůř na tom někdo po ekonomické stránce je, tím méně je pravděpodobné, že mu budou banky ochotné pomoci.

svázaná eura

Ale naštěstí tu nejsou jenom banky. A když se tak neuspěje v nich, máme tu i nebankovní sektor. A to by bylo, aby někomu v tísni nepomohla aspoň nebankovní americká hypotéka! Tu přece může dostat docela lehce každý, kdo má nějaký nemovitý majetek, kterým by se za ni dalo ručit. A kdo tu zaručí splácení nemovitostí, peníze dostane. I kdyby na tom byl špatně, a navíc měl třeba i záznamy v registrech dlužníků.