Tropická horka se nevyhýbají ani našim krajům, i když jsme stát suchozemský, máme rádi vodu a závidíme těm, kdo žijí tam, kde jejich pevninu omývá moře. A pokud vám, ať čas nebo finanční situace, nedovolí zajet si na pár dní k moři opravdovému, nezoufejte, můžete mít svoje vlastní, i když maličké, bude jen a jen vaše.
vlnky moře
Nemusíte mít nijak velkou zahradu, abyste si na ní mohli zařídit bazén, který uvítáte hlavně ve žhavých a sluncem prohřátých dnech. Naštěstí jsou pryč doby, kdy tato vymoženost byla jen výsadou těch, kteří měli dostatek peněz, dnes už si naštěstí tento „komfort“ může pořídit opravdu každý, v prodeji je spousta různých variant, i těch finančně méně nákladných. Jaro už tu sice podle kalendáře máme, ale ve skutečnosti se k nám blíží pomalými kroky, ale i tak můžete s přípravou na příchod vlastního mořezačít. Zkuste propátrat nabídky na internetu nebo v kamenných obchodech, je ideální čas na výhodný nákup se slevou. Kromě samotného bazénu musíte také pořídit vše potřebné k udržování čisté vody a veškeré péči o něj. Pokud ho chcete využít po co nejvíce měsíců v roce, pak by stálo za úvahu i zastřešení. Samotné udržování nijak náročné není, vše za vás obstará technika, stejně tak zahřátí vody na požadovanou teplotu.
Důležitá je i volba místa, pokud si nejste úplně jisti, obraťte se na odborníka, už i z toho důvodu, že se jedná o dlouhodobější záležitost, pokud tedy nemáte v plánu bazén v průběhu sezóny přemisťovat.

žena ve voděNezapomeňte také na místo v okolí bazénu, tedy ochranu proti slunci a něco na poležení či posezení. Pokud ho umístíte pod korunu stromu, stín tak budete mít bez problémů, ale počítat musíte s tím, že vám do vody budou padat drobné nečistoty. Samotný bazén i zóna kolem něj, by měly být mimo zraky okolí. Na to také nezapomínejte, dokreslí tak celkovou atmosféru.
Možná se vám náhradní moře zalíbí natolik, že už to opravdové ani nebudete potřebovat.