Pro všechny generace je připravena rozmanitá zábava v podobě hudebních a tanečních vystoupení, worshopů a dobových programů. Historická část akce se ponese v barokním duchu s odkazem na dobu Marie Terezie, ve které písecká slavnost vznikla. V letošním roce oslavíme 300 let, které uplynuly od jejího narození. V pátek 9.6. projde městem historický průvod, na který naváže Slavnost pro Marii Terezii. Poté přijde na řadu noční lampiónový průvod.

řeka

V sobotu 10.6. si návštěvníci určitě nenechají ujít barokní šermířské drama z období třicetileté války pod názvem Na křídlech války nebo vodní bitvu pod hradem. Místo klasického ohňostroje je letos připraven stylový barokní ohňostroj. Mezi letošní hlavní novinky patří i videomapping, který se bude promítat na budovu radnice.

Hlavní koncerty a představení se odehrají na Velkém náměstí. Mezi účinkujícími budou například: Aneta Langerová, Václav Neckář, Marek Ztracený, ze zahraničních interpretů to bude třeba baskická hudebně taneční skupina nebo skupina rakouských harmonikářů.

město

Chybět samozřejmě nebudou ani vystoupení místních spolků a skupin, jako například Písecký folklórní orchestr Písečan, Z.I.P, Písečánek, Louisiana a další. Příznivci country nebo dechovky jistě navštíví Palackého sady, kde jim udělá velkou radost fenomén české dechovky Josef Zíma, který přijede se svojí uměleckou partnerkou Yvetou Simonovou a orchestrem Jiřího Sládka s pořadem Už kamarádi… Také se mohou těšit na Píseckou čtyřku Josefa Nováka, Strings, Dechovou hudbu města Písek, Hastrmany a další.

Doprovodný program pro děti bude probíhat na Bakalářích a Parkánech.Pro teenagery je připraven bohatý program v letním kině, který vyvrcholí koncerty Viktora Sheena a Lipa.

písek

Městskou slavnost zakončí tradiční nedělní bohoslužba.Ranní modlitba v děkanském kostele bude pokračovat modlitbou za město u Mariánského sloupu s následným průvodem z Alšova náměstí do děkanského kostela, kde se uskuteční slavná mše svatá.

Centrum kultury města Písek jako hlavní organizátor městské slavnosti připravilo pro návštěvníky novou podobu webu s možností filtrování programu podle zvolených kritérií.