Na světě existuje mnoho míst, které je možné vybrat pro cestování. Každé má své kouzlo a přináší nové zážitky. Byly jste na Mallorce? Chcete poznat tento ostrov? Neexistuje snad člověk, který by neměl rád cestování. Díky cestování můžeme poznávat nové kultury, historií, lidi a celkově společnost. Někdo jako přidanou hodnotu cestování bere zdokonalení v cizím jazyku, vyzkoušení typického jídla a navázání nových známostí. V dnešním článku se zaměříme na nádherný ostrov ve Středozemním moři, který je součásti Baleárských ostrovů.

mallorca

Patří tak kromě něj i Menorca, Cabreba, Ibiza. Ano řeč je o Mallorce, která je velmi hojně navštěvována turisty. Vždyť z Brna, Prahy nebo Ostravy se na tento ostrov dostanete za cca 2-2,5 hodiny letu. Mallorca, ač je největší ostrov Španělska jeho rozloha je na délku pouze 110 km a na šířku něco okolo 80 km. Takže se dá z jedné strany na druhou přejet za chvíli. Díky tomu je velmi výhodné si půjčit na Mallorce auto a navštívit nejznámější a nejkrásnější místa. Za zmínku určitě stojí hlavní město Palma de Mallorca, která kromě obrovského letiště nabízí nádherné pláže s bílým pískem a průzračnou vodou, ale také historií v podobě hradu Castell de Belver nebo katedrálu Le Seu. 

mallorca

Mallorca celkově nabízí spousty nádherných pláží, kdy se budete někdy cítit jako v Karibiku. Vybírat můžete z městských pláží nebo ty které jsou zastrčené a nabízejí soukromí. Za výlet určitě stojí města Valdemossa, Acludia, Pollenca, Andratx a mnoho dalších. V každém najdete nějaký kus historie. Úředním jazykem je španělština, ale skvěle se zde domluvíte anglicky i německy. Lidé jsou zde velmi zábavní, milí a rádi pomohou. Už po prvním stráveném dni na Mallorce se tam budete cítit jako doma. Nevíte kde vyrazit na příští dovolenou. Mallorca je skvělá volba pro perfektně strávený čas u moře.