Koupit si dnes klasickou obytnou nemovitost typu byt není příliš výhodné. Daleko výhodnější je porozhlédnout se po případných levnějších variantách.

Jde to i levněji a skoro stejně tak dobře

Koupě vlastního bytu je pro většinu smrtelníků takřka slavnostní záležitostí. Většinou tyto pozitivní pocity vyprchají při připomenutí toho, kolik to stálo a jak dlouho se to ještě bude splácet. V tomto ohledu dnes není situace o tolik odlišná, tedy principiálně. Vzhledem k tomu, kolik dnes byty stojí, je to ještě o dva řády slavnostnější příležitost, jelikož to stálo mnohem více a samozřejmě se to bude i mnohem déle splácet. Trh s nemovitostmi, hlavně tedy s těmi obytnými, využívá fakt, že se skoro vůbec nestaví. A čeho je nedostatek, a přitom po tom každý touží, to automaticky zdraží. V tomto případě o dost.

Interiér

V takové situace si kupovat byt tedy není nejlepší, i když vybrat lepší dobu asi nebude o moc jednodušší, pokud tedy není po ruce stroj času. Budoucnost, alespoň ta nejbližší, také nevypadá, co se cen bytů týče, zrovna růžově. I proto se stále více lidí poohlíží po jiných, daleko levnější možnostech. Moc jich není, ale existují. Třeba mobilní domy.

Kdo neví, kde k něčemu takovému přijít, ať se podívá na internet. Prodej mobilních domů Top-mobilnidomy.cz probíhá v podstatě v každém kraji, takže by to pro nikoho neměl být velký problém. Určitě se jedná o kvalitní bydlení za rozumnou cenu, ale jen pro menší počet lidí. Už na první pohled je patrné, že zder příliš mnoho místa není. Přirovnání s panelákovými byty je rozhodně příhodné. Ovšem nedostatek prostoru dokáže bohatě vyvážit vybavení interiéru, které je již zahrnuto do konečné ceny. Tedy alespoň obvykle to tak bývá.

Kuchyně

Potenciální chata

Samozřejmě, že tento druh obydlí má řadu jiných využití. Mobilní domky mohou sloužit třeba jako chatky na léto. Kdo má vhodný pozemek třeba někde u rybníka nebo v blízkosti hor, ten má napůl vyhráno. Je to rozhodně levnější než si nechat vybudovat nějaký druh dřevostavby. Navíc je to rychle. Jakmile jsou složeny peníze, dodavatel odveze chatku na určené místo a samozřejmě i dostatečně ukotví.