Nejprve si musíte stáhnou aplikaci Instagramu do svého mobilního telefonu. U Iphone ji naleznete na Apple store a u Androidu na Obchod Play. Případně Windows obchod. Záleží pouze na tom, jaký máte typ telefonu. Až se vám vše nainstaluje, tak spusťte aplikaci. Objeví se vám okno, které vás vyzívá k tomu, abyste si zaregistrovali nový profil. Máme tři možnosti, jak si profil založit. Buď se můžeme přihlásit přes svůj soukromý Facebook, propojit si jej a vytvořit si tak účet. Dále můžeme použít telefonní číslo nebo email. Pokud si chcete založit firemní Instagram účet, tak doporučujeme registrovat se pomocí emailu.
ikona sítě
Nemusíte si tudíž propojovat soukromý Facebook s firemním profilem. Dále se dostanete do části, kde si můžete nastavit profilovou fotografii, celé jméno a heslo. Fotografii nemusíte nahrávat ihned, můžete to nechat na později. Heslo nikdy nepodceňujte a vyberte si nějaké silné, které si musíte zapamatovat. Nyní se dostáváme k bodu, kde si musíte vytvořit uživatelské jméno. Musíte si vymyslet nějaké originální, podle kterého vás ostatní lidé najdou. Netvořte zbytečně dlouhá. Některé nicky už mohou být zabrané, tudíž si budete muset vymyslet nějaké jiné. Na této soc. síti je už mnoho lidí, takže plno nicků už není k dispozici. Nyní je vám opět nabídnuta možnost propojit se s Facebookem a najít přátele. Není to povinností, můžete to přeskočit.
mobil s ikonami
Až budete mít všechny tyto kroky za sebou, tak vám gratulujeme! Nyní máte založen účet. Teď vám budou nabídnuty profily jiných lidí, kteří mají většinou obrovské množství sledovatelů a vy je můžete začít také sledovat. Vesměs se jedná o české lidi, ale najdou se mezi nimi i zahraniční. Můžete je tedy začít také sledovat. Až začnete sledovat nové lidi, tak se vám na hlavní stránce budou objevovat jejich fotky. Nezapomeňte se jít podívat do svého emailu, ve kterém budete mít zprávu, kterou musíte potvrdit.