Na prvním stupni základní školy náš outfit vybírali rodiče, v devítce jsme se na sebe raději nedívali do zrcadla, protože se nám zhoršila pleť. Na střední znamenal vzhled vše nebo nic a během univerzity na takové nesmysly mnohdy nezbýval díky nekončícím večerům nad hromadami knih čas. Ve třiceti si potom všimneme, že nám opravdu přibývají vrásky. Nezdá se nám to, porovnáváme sami sebe na fotkách. Dříve jsme si je zakládali do alba, dnes se nenamáháme s tiskem a stovky snímků se nám hromadí ve složkách v počítači. Zpočátku se nám nechce, považujeme to za zbytečnost a ztrátu času, než se pustíme do výroby vánočního dárku pro naše blízké v podobě fotoknihy. S konečným výsledkem jsme ovšem tak okouzleni, že se s chutí vyrobíme další. Zvolit můžeme například stránky Albumo, formát a počet stran zůstávají na nás.
Rodinná památka

Červená nit

V knize by mělo být téma, které jednotlivé obrázky spojuje. V létě jste jeli na dovolenou do Řecka? Manželka bude moci obdivovat svou štíhlou postavu v nových plavkách na pláži Navagio a dárek jistě ocení. Máte roční miminko a chtěli byste mít hezkou vzpomínku na chvíle od jeho příchodu na svět do první narozeninové oslavy? Až v průběhu let na dortu přibude svíček víc, váš miláček si s radostí knihu prohlédne s vámi. Splnili jste si sen a vydali se o víkendu na koncert U2 do Dublinu? Další důvod, proč navštívit kreativní stránky, kliknout na tlačítko Vytvořit nyní a dát se do práce!
Na pláži

Jako z knihkupectví

Je to jednoduché a zároveň cenově dostupné. Stačí protřídit fotografie, vybrat nejvydařenější záběry a pak je vhodně poskládat na listy. Přidat můžete i slovní komentář, není ale potřeba vymýšlet nic složitého. Stačí krátký popisek nebo hláška, kterou nechcete zapomenout a až si ji po dvaceti letech při procházení svých barevných vzpomínek připomenete, zasmějete se od srdce. Možná se budete cítit jako moderní kronikáři vlastního života, kteří text a obrazové přílohy používají v obráceném poměru, než tomu bylo v dřívějších dobách.