Také už se těšíte na léto a máte už dost těch zimních mrazivých dnů, zatažené oblohy, stromů bez listí a celkového omezení trávení volného času venku v přírodě? Čím je člověk starší, tím hůře snáší průběh zimy a více se těší na dny, kdy konečně začnou vykukovat první sněženky zz trávy, a kdy začnou rozkvétat stromy.

chlapec s raketou

Současně s tím začínáme přemýšlet, jakému sportu se věnovat, aby byl zábavný a nenáročný, přitom aby přinesl očekávání v podobě zlepšení kondice, koordinace pohybů a posílení svalového fondu. Do této kategorie patří bezesporu plavání a cyklistika, to jsou také dva národní sporty s obrovskou členskou základnou, ale měli bychom sem zařadit i odvětví, které patří z hlediska délky jeho provozování v naší veřejnosti k nejsilnějším. Sport jménem badminton.

souprava na badminton

Co je na badmintonu tak zajímavéhobadminton rakety Sport oáza a míčky jsou nenáročné prvky, velmi lehké a snadno sbalitelné do každého cestovního zavazadla, můžete si je vzít s sebou k moři, na chalupu, na piknik do parku, na výlet s dětmi do přírody, zkrátka kamkoli, kde je volné prostranství, a kde se můžete bezpečně pohybovat pod širým nebem.

Zahrát si můžete přes síť nebo jen tak – badminton umožňuje zejména uvolnění, dokonalou relaxaci a zábavu, podobně jako je tomu u stolního či líného tenisu, proto také tyto tři sporty patří k nejoblíbenějším rekreačním disciplínám v ubytovacích zařízeních typu hotelů a soukromých penzionů. K hraní badmintonu nepotřebujete síť, a pokud toužíte po sportovním klání, není problém ji pořídit.

Chcete si zlepšit náladu a ještě více se uvolnit? Pak se vyzujte z bot a zahrajte si venku na posečeném trávníku nebo na písečném povrchu někde u vody, běhání naboso je velmi zdravé a prospívá každému. Dnes jsou velmi moderní bosonohé stezky a hraní badmintonu touto formou může tuto aktivitu perfektně podpořit.