Co se exteriéru týče, neplatí, že vždy stojíte pod širým nebem. Existuje totiž spousta různých přístřešků, z nichž každý má jiné využití. Nejčastěji se pak jedná o zahradní přístřešky, či přístřešky okolo budov. Jaké to jsou?

Pergola na terasu

Zastřešení terasy je chytrým krokem pro každého, kdo rád tráví čas venku v době, kdy prší, nebo si chce vychutnat snídani na terase, aniž by na něj pálilo slunce. Na terasové zastřešení se pak nejčastěji využívají dřevěné, či kovové pergoly, z nichž každá má svá pro a proti. Kovové jsou jednoduší, a působí moderně minimalisticky. Esteticky příjemnější jsou však rozhodně dřevěné pergoly, které jsou přírodní, a působí přirozeněji. Jedná se o kvalitní a stabilní zastřešení terasy, kdy si můžete zvolit druh střešní krytiny tak, aby vyhovoval právě vám. Na terase si pak vychutnáte snídani, či pokrmy z grilu, vypijete kávu s návštěvou, nebo můžete v klidu a bezpečí sledovat déšť.

zastřešená terasa

Altánek

Dalším velmi oblíbeným zahradním přístřeškem je altán. Ten naleznete obvykle vprostřed, nebo vzadu zahrady, kde působí romanticky, a můžete zde trávit volný čas způsobem, který vyhovuje vám. Zahradní altánky se rovněž vyrábějí z různých materiálů, a stejně je u nich nejoblíbenější volbou právě dřevo, které se do zahrady skvěle hodí. Mívají kruhový, hranatý, či kombinovaný tvar, a zaujmou každou návštěvu.

dřevěný altánek

Pergola na auto

Pro lidi, kteří nemají garáž, nebo mají více automobilů, je pergola na auto základem. Jedná se o skvělý způsob, jak udržet auto v bezpečí v každém ročním období. Na jaro z něj nebudete muset smývat ptačí trus, v létě bude stát ve stínu, a nebudete tak nasedat do rozpálené pece, na podzim z něj zase nebudete odhrnovat listí, a v zimě nebudete muset trávit každé ráno sáhodlouhým škrábáním oken. A nakonec i zde je nejčastěji viděným materiálem právě dřevo, které má tolik skvělých vlastností, že mu jen těžko může jiný materiál konkurovat.