Deskové hry rozhodně nejsou jen pro dospělé. Ke hrám se nechá strhnout i spousta dospělých. Na party, při oslavách nebo večírcích jsou deskové hry příjemným zpestřením. Leckdy nás natolik pohltí, že v návalu hry zapomeneme na okolní dění. Třeba takové Člověče nezlob se, .
šachovnice s figurkami.jpg
Notoricky známá hra, která nikdy nezklame. Ale jsou i jiné, neméně zajímavé deskové hry. Některé jsou vhodné pro hraní s malými dětmi, jiné jsou určené vyloženě pro dospělou generaci. Stolní hry pro malé děti je učí nenásilně a zábavnou formou poznávat zvířátka, čísla nebo písmena. Oblíbenou hrou dětí je pexeso. Stavění Jenga věže zase děti učí lepší motorice a zručnosti.
S jakou hrou se dobře pobavíte?
Jestli se chystáte na večírek nebo je před vámi nějaká oslava a vy jste se rozhodli, že si zábavu zpestříte hraním her, určitě si vyberete. V kamenných obchodech nebo na internetu jich je velká nabídka. Určitě vás pobaví známé Activity. Výhodou je, žezapojit se může až šestnáct hráčů.
Nic nezkazíte ani hrouBlábol od Ivana Mládka. Je to hra, která se vyloženě na party hodí, a vězte, že se u ní určitě nasmějete. Princip hry je ve skládání vět podle rozdaných karet. Mohou vám tak v průběhu hry vzniknout nevěřitelně vtipné zkomoleniny a slovní spojení.
Velmi oblíbené jsou vědomostní deskové hry. Česko, otázky a odpovědi a kvízové hry na podobném principu.
hry v casinu.jpg
Při hledání her se zaměřte na okruh, ze kterého si budete vybírat. Nejen věková hranice a příležitost pro, kterou hru potřebujete je důležitá. Vybrat si totiž můžete ze strategických her, klasických, vzdělávacích, kvízových, rodinných nebo her určených opravdu jen pro dospělé.
Jestli si nejčastěji hrajete doma s dětmi, vyberte něco pro ně. Mezi dětmi jsou velmi oblíbené hry s pohádkovou tématikou nebo pexesa. Své příznivce si, ale získala i hra Ubongo. Tato je hra určena spíše pro juniory.