Bambus je obdivuhodná rostlina, jejíž největší druhy dorůstají až deseti metrů. Za jednu hodinu dokáže vyrůst až o sto centimetrů a je tak v říši rostlin úplným růstovým sprinterem. Bambusové dřevo lze využít velmi mnohostranně, spousta způsobů se už dostává z Číny i k nám na západ.

Využití bambusu je nesrovnatelné se dřevem, použít se dají také listy, a navíc je bambus opravdu ekologickým materiálem – výrobky z něj se v přírodě snadno rozloží. Kde se s bambusem můžeme setkat?

Bambus v kuchyni je neocenitelným pomocníkem. Nádobí vyrobené z bambusu lze totiž po opotřebení klidně zakopat na zahradě a nechat rozložit. Navíc je to nádobí vhodné pro děti, protože není tak snadné ho rozbít jako to porcelánové. Navíc vypadá opravdu stylově.
·         prostírání
·         čínské hůlky
·         nádobí
·         jednorázový příbor
·         prkénko, kleště, naběračky
·         suschi set
·         sítko

Bambus v koupelně navodí příjemnou, relaxační atmosféru exotických lázní. Velkým hitem jsou v poslední době hlavně bambusové zubní kartáčky. Zrovna v tomto směru se ekologie skutečně vyplácí, protože zubní kartáčky do roka spotřebujeme minimálně čtyři.
·         ručníky
·         předložka
·         zubní kartáček
·         nočník

Bambus v domácnosti je opravdu vkusným doplňkem a navíc je funkční. Předměty lze pořídit jak v čistě exotickém duchu a stylu, tak i v moderních designech.
·         rohože
·         dekorace
·         zástěna
·         rolety

Bambus na sobě je výjimečně příjemným materiálem! Když vyzkoušíte bambusové oblečení, budete se cítit jako v bavlnce, tedy v bambusu. A litovat rozhodně nebudete.
·         sluneční brýle
·         spodní prádlo
·         ponožky
·         funkční oblečení
·         ekologické oblečení

Bambus, kde byste ho nečekali. Důkazem, že je to skutečně všestranný materiál jsou například tyto, ale také mnoho jiných výrobků.
·         jízdní kolo
·         stavební materiál
·         souprava na pletení
·         počítačová klávesnice a myš
·         hry a hračky

A mnoho dalšího! Takže na nic nečekejte a pořiďte si domů také vybavení z bambusu, vypadá krásně a vy budete mít dobrý pocit, že jste udělali něco pro životní prostředí.